Stress on meie kõige suurem vaenlane!

Selleks, et olla tervislik ja oma keha eest hoolt kanda, ei pea me hoolitsema vaid selle eest, mida me endale suust sisse ajame. Väga oluline on ka meie vaimne tervis, kuidas me suhtume meid ümbritsevasse maailma. Mis toimub meie ümber? Millised on meie emotsioonid ja tunded ning vaimne tasakaal. Ma julgen väita, et stress on üks suurimaid vaenlasi. Mis asi see negatiivne stress siis on ja mida tähendab see meie kehale?

Stress on emotsionaalne pingeseisund, mis tekib välis- ja sisekeskkonna ulatuslikul muutumisel, nn üldine kohanemissündroom. Stressi korral häirub hormonaalne tasakaal ning vallanduvad stressihormoonid, mis avaldavad negatiivset mõju kõigile elundkondadele.
Mõnedes tingimustes on stress hea ja normaalne nähtus, mis tagab eduka toimimise ja ellujäämise, kuid pikaajaline stress mõjub organismile hävitavalt.(see lõik on võetud wikipediast)

Mis asjad on stressihormoonid ja kuidas need meid mõjutavad?
Kui su aju annab sulle signaali, et oled ohus, siis vabaneb neerupealsetest noradrenaliin, stressi jätkudes adrenaliin ja kortisool. Kui sul on stress, siis on kortisooli tase veres pidevalt kõrge ja see kasvatab ka sinu söögiisu ning suurendab magusaiha ning kortisool võib anda ka suure panuse „ujumisrõngale“ ümber keskkoha.

Kindlasti on paljud meist olnud olukorras, kus toitumine on paigas, treeningud on korrapärased, aga tulemust ei ole, kaal ja ümbermõõdud lihtsalt seisavad ning tahaks lihtsalt käega lüüa! Aga siis tekib kuskil ajusopis mõte, et ju ma pean siis veel rohkem treenima ja vähem sööma! Ja nii see kortisooli tase ainult tõuseb. Nii tekivad söömasööstud ja lõpuks on kogu see raske vaevaga saadud kaalukaotus jälle nullis.

Ma olen ka ise tahtnud saada kõike kohe ja korraga!
Pigem minna edasi pisikeste sammudega ja tunda rõõmu selle üle, mida olete juba saavutanud.
Ja kui te vähegi suudate, siis ärge võrrelge end teistega, vaid proovige iga päev olla endast parem!
Tundke rõõmu pisikestest asjadest ja vaadake üle inimesed, kes teid ümbritsevad! Keep your circle small!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga