Sünnitus ja kaal

Nonii,  olen vahepeal olnud ametis uue ilmakodanikuga 🙂

Aga meelel on mul kõikunud koguaeg üks teema.

Lähme tagasi algusesse, kohe raseduse alguses tuli mul kaalu kolinal juurde. Kindlasti oli suur roll magusa söömisel, sest tee mis tahad, muu lihtsalt ei läinud mul suust sisse. Mäletan seda, kui avasin oma kaasa pakitud toidukarbi ja lõhn, mis sealt väljus, ajas mind meeletult iiveldama.
Kõik, mis oli eelnevalt mulle väga meeldinud, ei läinud enam suu sissegi.
Ainus hetk, kui end hästi tundsin, oli diivanil magades ja seda aega ma taga ei igatse.
Õnneks ei kestnud see liiga pikalt, kuid siiski piisavalt, et avaldada suurt mõju mu kehale, mis asus hoolega seda head paremat reservi koguma.

Kert treenis mingiaeg metsas ja sinna vedasin end ka vaevu kaasa, et vaadata, kuidas ta trenni teeb, sest mul ajas südame pahaks isegi lihtsalt jalutamine. Õnneks sai see häda läbi ja saime uuesti koos trenni tegema hakata.

Kuna ma olen varem olnud palju palju raskem, siis oli mul algselt väga raske sellega leppida ja kui hiljem sõin juba ilusti ja tervislikumalt, siis kaal jätkas siiski korralikult tõusmist. Proovisin end sellest mitte häirida lasta, sest teadsin, millega ma oma keha toidan.

Ju siis minu keha arvas, et seda reservi on vaja nii hirmsasti koguda. Lohutasin ennast sellega, et kuna ma olen aktiivne inimene, siis ei ole mul erilist raskust seda hiljem turjalt maha raputada ja ju siis oli seda mu beebile vaja. No ja muidugi olin kuulnud neid imelisi jutte, et imetamisega kaovad kõik lisakilod ja ka neil, kes toitumisele erilist tähelepanu ei pööra. Niiet mis siis mul viga, kui ma veel tervislikult söön!?!

Nii see aga läinud ei ole, võtsin juurde 20+ lisakilo ja nüüdseks on jäänud +10kg, mis aga hetkel väga truult ja liikumatult seisab.
Ma ei teagi, kas nutta või naerda, olen juba ühe korra teinud väga palju tööd selle nimel, et saaksin maha 17 lisakilo ja ma ei ootagi nn lihtsaid teid aga no ma arvasin, et natukene on see ikkagi lihtsam!
Samas olen mõelnud sellele, et paljudel naistel, kes kolinaga alla võtavad, tekib piimaga mingi error ja tuleb beebile lisatoitu anda.

Selle üle olen ma küll väga õnnelik, et minu beebsul on sellega siiani okei ja küll ka mina jõuan need lisakilod maha kraapida, täna koostasin endale koduse treening kava ja saame koos aega veeta ja mõnusalt trenni teha, JUHUU! 🙂 

7 thoughts on “Sünnitus ja kaal”

  1. Ehk lohutab sind, et ma võtsin rasedusega umbes sama palju juurde , algkaal 52 ja lõpp 69. Esimesed 10kg läksid ludinal, st esimesed 7 olid juba läinud haiglas, aga peale paari nädalat ei liikunud kaal enam kuskile. Uuesti hakkas langema, kui beebi oli 4 kuune, nüüd on mul veel kilo minna ja beebi 5 kuud. Olen lugenud, et paljudel nii, et kaal mingi hetk jääb seisma ning siis hakkab ikkagi uuesti langema.

  2. Olen ka mina see õnnetu, kes ei saa oma viimastest 10 kilost mitte kuidagi lahti. Söön korralikult, liigun palju, aga kilod on alles. Ootan selle imetamise ajal lõpuni, siis saan veel rohkem oma toitumist jälgida. 🙂

  3. Minul ka alguses kaal seisis. Olenemata trennist ja toitumisest oli +10 kukil nagu raudpolt ja seda kuni lapse 6nda elukuuni. Peale seda toimus murrang ja lapse aastadeks saades olin väiksemas kaalus kui enne sünnitust. Rinda andsin 1,5 aastat. Ka mul oli raske leppida lisakaaluga, kuid ega suurt parata pole, kui hormoonid koostööd ei tee. On ka neid, kellel lisakaal hakkab kaduma alles peale imetamise lõpetamist, olenemata toitumisest ja trennist. Kuna rasedus ja imetamine muudab hormonaalset profiili äärmiselt tugevalt, ei sõltu kaalunumber ainuüksi enam toitumisest ja see aeg lihtsalt kuidagi mööda saata üritades võimalikult kainet meelt säilitades. Edu.

    1. Jah, õnneks ei võta see,et kaal ei lange mul ära motivatsiooni liikud ja trenni teha 🙂
      Seda naudin ikka! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga